Lassacskán már minden megyei osztályú csapatnál a jövőt tervezgetik, amit bizony alaposan átír a koronavírus hatása. Sok helyen a gazdasági háttér csappant meg, a PEAC-nál viszont úgy vélik, az utánpótlásukban történő pozitív változások kellő alapokat adhatnak a folytatáshoz.
- A szezon elején még az NB III-ba jutás is felmerült célként. Változott valami?
- Ugyan a félbeszakadt bajnokságban a negyedik helyen álltunk, de szerintem a szezon végére elérhettük volna akár a második helyet is – mondta Fazakas András, a PEAC szakmai igazgatója.
A jövő viszont meglehetősen képlékeny. Ha csak magunkról beszélünk, az anyagi lehetőségeink korlátozottabbak lettek, de ezt szerencsére a játékosok is átérzik, és hajlandóak áldozatot vállalni az egyesületért, a csapatért. A két edző példát mutatott és elsőként írták alá a szerződésüket a következő szezonra. A szűk 18 fős keretből 14-en biztosan maradnak jövőre is, ketten abbahagyják a futballt, ketten pedig végeznek az egyetemen, így máshogy alakul a jövőjük. Amikor azt mondtam, csökkent az anyagi háttér, ez nem csupán ránk, hanem szerintem minden csapatra érvényes, így dőreség lenne bármit is mondani a jövő évi bajnokságról, erőviszonyokat latolgatni. Ami talán már most látszik, hogy a Villány meg fog erősödni. Mi mindenesetre az első öt helyet célozzuk meg, szeretnénk, ha továbbra is a bajnokság meghatározó csapata lennénk.
- Ehhez együtt maradt a csapat magja…
- Ennél sokkal fontosabb, hogy az utánpótlásunk is egyre eredményesebb. Az új szezonban már az U17 és az U19 az NB III-ban játszik, és két-három éven belül a 14 és 15 éveseket is magasabb osztályban szeretnénk versenyeztetni. Tudjuk a helyünket a városi hierarchiában, emellett azonban olyan képzést szeretnénk nyújtani, amitől meg van a lehetőségük, hogy profi labdarúgóvá is válhatnak a gyerekek, de akkor is jól érzik magukat, ha csak amatőr szinten, tömegsport gyanánt szeretnének futballozni. Sok, futballon kívüli közös programot is szervezünk nekik, amelyek nagyon pozitív visszhangot keltenek a szülőkben is, így a karácsonyi vagy gyereknapi megmozdulások, jótékonysági összefogásunk nagy népszerűségnek örvendenek, erősítik az összetartozás érzését.
- Egyre több baranyai csapat versenyeztet úgynevezett fiókcsapatot, elég csak a Szentlőrincre vagy a Himesházára gondolni. A PEAC miért vágott bele ebbe?
- Egyetemi csapat révén minden évben érkeznek egyetemisták különböző tudásszinttel labdarúgók, köztük egyre több külföldi hallgatóval, akik szeretnének sportolni, focizni. Szeretnénk mindenkinek lehetőséget biztosítani erre. Hosszú távon éppen a szentlőrinci példa lebegett a szemünk előtt. A remélhetőleg egyre erősebb ifistáinknak ez egy lépcsőt jelent a felnőtt bajnokságba vezető úton. A sérülésből visszatérőknek is jó lehetőség. Az idén elindított második csapatunk vereség nélkül vezeti a megye III-as csoportját, és amennyiben felkéri az MLSZ Baranya Megyei Igazgatósága, el is fogja vállalni ősztől a másodosztályt.
- De hol játszanak majd?
- A pécsi önkormányzat tavalyi döntése alapján július elsejétől megkapjuk a PMFC Stadion utcai létesítményét, míg az eddig birtokunkban lévő Verseny utcai a PVSK tulajdonába megy át. Ennél azért bonyolultabb a kérdés, különösen, hogy a PMFC NB II-es lett. Várnunk kell a kovácstelepi akadémia elkészültére is, úgyhogy mi nem siettetjük a történteket, hiszen úgy vélem, harmonikus együttműködésre van szükség a város három meghatározó futballklubja között.
Címkék: