Jubileumi X. Faláb-kupa

2023. szeptember. 22., 09:42   |

Idén tizedik alkalommal került megrendezésre szeptember 9-én (szombat) a Faláb-kupa grund torna Kozármislenyben.

A kupa a Faláb FC szervezésében, az MLSZ Baranya Vármegyei Igazgatóság támogatásával került kiírásra amatőr csapatok részvételével.

Egy kupasorozat, aminek a kezdetére 2013-ig kell visszamenni. Akkor még a város talán legrosszabb betonos pályáján 6 csapat mérte össze futball tudását. Szintén ebben az évben, Igazgatóságunk felkarolta az eseményt és megszerveztük az első hivatalos Faláb-kupát. Azóta a Faláb FC és Igazgatóságunk együttműködése számtalan sorozatot elindított, például a Faláb Minikupát, vagy a Grassroots Grund Bajnokságot. Ezek közül viszont mindig kiemelt szerepet töltött be a Faláb-kupa, ami 2013 óta minden évben összegyűjti a pécsi és a Pécs környéki amatőr kispályás fociélet képviselőit. A kollaborációnak köszönhetően az esemény folyamatos fejlődést mutat, ez idő alatt 35 csapat fordult meg az egynapos tornákon.

Idén 10 éves lett a Faláb-kupa. Már a tavaly is magasra tettük a lécet, akkor ugyanis először a kupa történetében sikerült egy műfüves csarnokba költöztetni a grundhangulatot.

A szervezők nem eltitkolt célja, hogy a régi idők grundfocija térjen vissza a korábbi szintre, csak kicsit rendezettebb körülmények között. A projekt sikerességét mutatja, hogy a jubileumi X. Faláb-kupára sikerült egy bővítés és az eddigi játékrendszer átvariálása is. Ennek köszönhetően idén 8 csapat mérhette össze tudását a Kozármislenyi Műfüves Csarnokban és minden csapatnak bérelt helye volt a negyeddöntőben.

Páratlan siker a kupa történetében, hogy a hétfő este meghirdetett nevezés után már aznap este elfogyott az összes hely, így a következő évben újabb bővítésre is lehet számítani.

La Squadra - Harman  0 – 2

Nonstop - DPSE           0 – 0 (b. 2 – 1)

4. Faláb FC

A csoportmeccsek során egyetlen döntetlen született, a Nonstop - DPSE mérkőzést büntetőkkel nyerte a Nonstop, így ők 2, a DPSE pedig 1 pontot szerzett. A csoportok állása az A csoportban egyértelmű volt, a B csoport hármas pontegyenlőségét gólkülönbséggel és több rúgott gól alapján alakult ki. Mindez kevésbé volt fontos, hiszen a csoportokból minden csapat továbbjutott.

Nonstop - Harman      0 – 3

A negyeddöntőkben a felülkerekedő társulatok elődöntősök lettek, ezen a ponton esett ki a tornáról a Faláb FC, a Furkótálep, a Sördögök és a DPSE csapata. A Nonstop és a Harman győzelmet aratva döntőbe jutott, míg a Kedd 21 és a La Squadra csapata a harmadik helyért játszott.

Az eredmények alapján a X. Faláb-kupán az alábbi dobogó alakult ki:

1. Harman Pécs
  2. Nonstop
  3. Kedd 21

Nem csupán a helyezések, a különdíjak sorsa is sokáig kérdéses volt. A gólkirályi címről végül a két hatgólos játékos, Lazaridis Kostas és Rupp József közt büntetőpárbaj döntött.

Különdíjasok:

Legjobb kapus: Tóth Ákos (Harman Pécs)

Legjobb játékos: Pesti Viktor (Nonstop)

Gólkirály: Lazaridis Kostas (Kedd 21)

Figler Armand, az esemény egyik szervezője: “Nagyon erős mezőny jött össze idén, rekord gyorsasággal méghozzá! Aki követi az eseményeket a pécsi rendezvényeken, az láthatja, hogy egy-két tornán ugyan ritkán látható, de nagyon erős csapat mellett regisztrált a Faláb-kupa tavalyi ezüstérmese, a Grassroots Grund Bajnokság és a KALAP címvédője, a KALAP ezüst-és bronzérmese, valamint a Grassroots Grund Bajnokság második és harmadik helyezettje is.”

A bajnoksággal kapcsolatos további információk az alábbi elérhetőségeken kérhetők:

Lintinger Péter: +36 70 281 0017 (lintinger.peti@gmail.com)
Figler Armand: +36 20 243 6190 (figlerazarmand@gmail.com)