Szépen menetel a PTE-PEAC R-Bus férfi futsal csapata a Magyar Kupában

2018. november. 15., 09:29   |

Bár a bajnokságban eddig nem igazán megy a PTE-PEAC R-Bus NB II.-es futsalcsapatának, a Magyar Kupában viszont nem lehet panasz a pécsiekre.

Múlt szerdán (november 07.) a legjobb 16 közé jutásért mérkőztek meg a szintén másod­osztályú Kistarcsával hazai pályán, és bár nem volt könnyű dolguk, kivívták a továbbjutást, 6-3-ra legyőzték ugyanis riválisukat.
Varga Balázs együttese még azt is kibírta, hogy az első félidő végén egyik alapemberük, Varga Tamás piros lapot kapott, ami miatt két percig emberhátrányban játszott a PEAC. A félidei 2-2 után sokkal jobbak voltak a hazaiak, és a négy gólig jutó Szentes Krisztián vezérletével három gólos sikert aratott, így várhatják a nyolcaddöntő sorsolását.

PTE-PEAC R-Bus–Kistarcsa 6-3 (2-2)
Futsal-Magyar Kupa. férfiak. A legjobb 16 közé jutásért. PEAC: János G. – Máté Gy., Huszty, Spannenberger, Varga T. Cs.: Nagy M., Szentes, Kőnig, Kilinkó, Lotz Á., Iványi, Nagy N., Bartal, Varga B. Edző: Varga Balázs.
Pécsi gólok: Szentes (5., 9., 36., 37.), Mezőfalvi (33. – öngól), Lotz Á. (38.).

Pénteken tartották  a nyolcaddöntő sorsolását és nem kisebb ellenfelet kaptak, mint a többszörös kupadöntős, magyar bajnoki dobogós DUNAFERR DUE DUTRADE FC csapata. A dunaújvárosi csapat jelenleg az NB I. második helyén "tanyázik". Nem lesz egy "sétagalopp mérkőzés", de hazai pályán semmi sem lehetetlen.