Veretlenül nyerte válogatottunk a TAVONT Dél-Közép Dunántúli Regionális tornáját

2023. december. 03., 18:41   |

Négy mérkőzés, három győzelem és egy döntetlen a Baranya Vármegyei Amatőrválogatott mérlege a Budapesten rendezett tornán, így csoportelsőként bejutott az országos döntőbe, amelyet december 09-10.-én rendeznek.

Az MLSZ Budapesti  Igazgatósága rendezte december 02-03.-án  a Területi Amatőr Labdarúgó válogatottak Dél-Közép Dunántúli Regionális Tornáját,  Baranya, Somogy, Tolna, Fejér és a rendező Budapest részvételével körmérkőzéses formában. A torna elsődleges célja az Országos Döntőn való részvétel kiharcolása, amelyet  december 09.-10-én rendeznek, ahol eldől, melyik vármegye képviseli Magyarországot az UEFA Régiók Kupáján.

A mai napon is nehéz feladat várt válogatottunkra a Deák Ferenc "Bamba" Sporttelepen ahol Tolna Vármegye és a házigazda Budapest legjobbjaival mérkőztünk meg.
Már "kora reggel" 09:30 órakor Tolna Vármegyével mértük össze erőinket, ahol az első félidőben kialakult a végeredmény Jenei Bálint 21. és 25. percben szerzett találatával. A tolnaiak az 53. percben emberhátrányba is kerültek, így csapatunk magabiztos győzelemmel várta utolsó csoportmeccsét a házigazdák ellen.
A budapestiek nagy elánnal vetették bele  magukat a mérkőzésbe, hiszen ha két góllal "verik" Baranyát, akkor Ők végeztek volna az élen. Szerencsére válogatottunk "nem roskadt össze" a teher alatt és a 17. percben Horváth Dániel révén a vezetést is megszerezte. A második félidőben Budapest "visszajött" a meccsbe, az 52. percben Scheiber Ferenc Bence találatával visszahozták a reményt, de a fennmaradó időben már nem született újabb találat, így a tornáért járó serleget ISMÉT BARANYA VÁLOGATOTTJA EMELHETTE  A MAGASBA!

Eredmények: december 02. (szombat):
12:00 - FEJÉR - TOLNA 2-1
12:00 - BUDAPEST - SOMOGY  1-2
13:30 -  TOLNA - BUDAPEST 0-3
13:30 -  SOMOGY - BARANYA 0-3 (Góllövők: Wiesner 2 , Reith)
15:00 -  BARANYA - FEJÉR  2-0 (Góllövők: Szentes, Wiesner)

Eredmények: december 03. (vasárnap):
9:30 - FEJÉR - SOMOGY 1-2
9:30 - TOLNA - BARANYA  0-2 (Góllövők: Jenei Bálint 2)
11:00 - BUDAPEST - FEJÉR  2-0
12:30 - SOMOGY - TOLNA  0-1
12:30 - BARANYA - BUDAPEST  1-1 (Góllövők: Horváth Dániel ill. Scheiber Ferenc Bence)

Végeredmény:

A mérkőzések jegyzőkönyvei az alábbi linken megtekinthetőek az MLSZ Adatbankjában:

GRATULÁLUNK A JÁTÉKOSOKNAK ÉS A SZAKMAI STÁBNAK!