4. MAVONT döntő első nap eredményei

2017. december. 09., 20:44   |

Bács-Kiskun - Győr-Moson-Sopron döntőt rendeznek vasárnap

Izgalmas és küzdelmes mérkőzéseket hozott a 4. MAVONT döntő szombati játéknapja a meglehetősen zord időjárás ellenére Pécsen a PVSK műfüves pályáján. Az első mérkőzés kiegyenlített játékot hozott, az első félidőben Tolna megye, a másodikban Bács-Kiskun megye dominált, így a mérkőzés 1-1-es végeredménye reálisnak mondható. A versenykiírás értelmében döntetlen esetén nincs hosszabbítás, így a rendes játékidő letelte után egyből büntetőrúgások következtek, amelyben egy hajszállal jobb volt Bács-Kiskun megye, így elsőként ők kerültek a vasárnapi döntőbe.

A második mérkőzés a végeredmény alapján "simának" tűnik, de a valóságban nem volt a két csapat között ekkora különbség. Az első félidőben a győriek nagy hatásfokkal használták ki az adódó lehetőségeiket, így nyugodtan vonultak a félidőben az öltözőbe. A második félidőben a Borsodiak több nagy lehetőséget is elpuskáztak, reális esélyük lett volna a "meccsben maradásra". Mentek előre, küzdöttek, de a végén egy kontra után megkapták a harmadik góljukat, így a végén Győr-Moson-Sopron megye megérdemelten jutott a döntőbe.

Kíváncsian várjuk a vasárnapi folytatást, aminek elég nagy a tétje, a győztes megye válogatott képviseli majd Magyarországot a 2018-2019. évi 11. UEFA Régió Kupa küzdelmeiben.