Történelmi siker: Kozármisleny - Honvéd 2-1

2015. november. 19., 09:10   |

Történelmi eseményre készült a Kozármisleny labdarúgócsapata, hiszen soha korábban nem sikerült a Magyar Kupa legjobb 8 együttese közé kerülni.

kozarhonved_cikkep Forrás: kozarmislenyfc.hu HR-Rent Kozármisleny – Bp. Honvéd 2-1 (1-0) Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágó mérkőzés Kozármisleny, 1500 néző Vezette: Pintér Cs. (Kóbor P., Huszár B.) tart. j.v.: Molnár A.   HR-Rent Kozármisleny: Molnár P. – Kiss M., Fellai, Lantos, Kocsis – Kovács T., Nagy E. – Beke (Beke 79.), Kirchner (Lauer 85.), Nagy K. – Wittrédi (Gránicz 73.) Vezetőedző: Németh Zsolt Bp. Honvéd: Kemenes – King (Prosser 69.), Ignjatovic (Vasiljevic 46.), Lovric, Baráth – Kamber, Hidi – Vernes (Ihrig-Farkas 60.), Nagy G. Holender – Youla Vezetőedző: Marco Rossi Gólszerzők: Wittrédi 19., Beke 67. illetve Vasiljevic 90. percben. Sárga lap: Kovács T. 70. illetve Baráth 87. percben. Történelmi eseményre készült a Kozármisleny labdarúgócsapata, hiszen soha korábban nem sikerült a Magyar Kupa legjobb 8 együttese közé kerülni. Az alapot az idegenben szerzett 2-1-es előny adta meg, de amíg csapatunk a bajnokság küzdelmeire fókuszált, addig a Bp. Honvéd 3 hétig csak a Magyar Kupa mérkőzés visszavágójára készült. A Bp. Honvéd együttese a hazai vereség után ugyan megpróbált támadólag fellépni, de ez főképp abban nyilvánult meg, hogy a védőjátékosaik megpróbálták felívelni a labdát Youlara, rosszabb esetben Vernesre, jellemzően sikertelenül, hiszen a kozármislenyi védelemben Fellai volt a légtér ura, túlzás nélkül állíthatjuk, hogy átjátszhatatlan volt. A találkozó elején megpróbált a Bp. Honvéd kezdeményezőbb lenni, de helyzetekig sem jutottak, ezzel szemben a 16. percben Nagy K. a korábbi Bp. Honvéd játékos került helyzetbe, akinek erős lövését Kemenes hárította. A 19. percben Lantos felívelése után Wittrédi kapta meg a labdát, majd két védőt is elfektetett és nagy erővel Kemenes kapujába bombázott. 1-0. A találat megadta a találkozó alaphangját, és eldőlt, hogy két Bp. Honvéd találat is csak hosszabbítást jelentene a vendégeknek. A 27. percben Nagy K. került helyzetbe, de odalett a lehetőség, nem sikerült tovább növelni az előnyt. 30. percben Fellai blokkolta Vernes 16-oson belül leadott lövését. 41. percben  Youla kerül lövőhelyzetbe a jobb oldalon, Molnár Péternek kell védenie, de kapusunk megoldotta a feladatát. 42. percben Nagy Krisztián indul meg, majd a mellette érkező Kovács Tamásnak passzolt, aki Wittrédit játszotta meg, de játékosunk ezúttal ballal fölé lőtt. Az első félidő álomszerűen ért véget, hiszen az idegenben szerzett 2-1-es előnyt sikerült tovább növelni. A Bp. Honvéd semmi váratlannal nem tudott előrukkolni, így reményteli második félidő elé tekintettünk. A 48. percben Kirchner indította Nagy Krisztiánt, de amikor Kemenessel szemben állt, nem sikerült jól eltalálnia a labdát. Az 52. percben Kirchner szerzett labdát az ellenfél 16-osánál, majd lövése alig ment kapu mellé. A 61. percbe Youla távoli kísérletét Molnár P. ártalmatlanította. A 67. percben Wittrédi pazar passza után Beke húzta vissza a jobb lábáról a bal lábára a labdát, aztán ahogy már megszokhattuk tőle, a hosszúba lőtt, ezúttal Kemenes mellett! 2-0. A 90. percben szépített a vendég gárda. Vasiljevic lőtt kapura a jobb oldalról 20 méterről, pattogós lövése a hosszú sarokban landolt. 2-1. Összességében teljesen megérdemelten, KETTŐS GYŐZELEMMEL jutott tovább csapatunk, a Magyar Kupa legjobb 8 csapata közé! Történelmi győzelem, történelmi SIKER! A Kozármisleny labdarúgó csapata SOHA KORÁBBAN nem szerepelt a Magyar Kupa legjobb 8 együttese között és most a srácok feltették az i-re a pontot! Nem remegtek meg a lábak és az idegenebli győzelem után ismét sikerült nyerni! Labdarúgóink olyan sikert arattak, amit talán még el sem hiszünk, fel sem fogunk. A 13-szoros magyar bajnok és 7-szere kupagyőztes, olimpiai bajnokokat és 96 válogatott játékost adó együttest múltunk felül KÉTSZER, mindkétszer 2-1-es arányban. Erre a teljesítményre NINCSENEK szavak! Ez bravúros, szenzáció, frenetikus, csodálatos, nagyszerű és kifogytunk a jelzőkből!!! Nem néztünk utána (rövidesen megtesszük), de nem tudjuk, hogy volt-e valaha, hogy alacsonyabb osztályú együttes 4 (!!!) magasabb osztályú ellenfelét is kiejtette a Magyar Kupából köztük 3 NB I-est, közülük egyet oda-vissza megverve! Ezért JÁTÉKOSAINKNAK, a SZAKMAI STÁBNAK maximális dicséret és GRATULÁCIÓ! Ez stílusosan nem más mint MICHELIN CSILLAGOS ÖTÖS!!! Alapszabály, hogy a sport megtanít tisztességesen nyerni méltósággal veszíteni is, mi az első pontot teljesítettük, de ellenfelünknél elmaradt a méltósággal történő veszítés! Ezt rendkívüli módon sajnáljuk és kifogásoljuk! A Bp. Honvéd játékosai a mérkőzés után elfelejtettek gratulálni az őket két mérkőzésen is legyőző náluk 2 osztállyal lejjebb szereplő ellenfelüknél. De nemcsak játékosaik, hanem vezetőedzőjük Marco Rossi is elfelejtett kezet nyújtani a győztes félnek, az edzőknek. Bekő Balázs is megtette pár hete, bármennyire is fájt nekik a kiesés, de sportemberi mivoltukból nem fordultak ki! A sport nem erről szól! A legyőzött, ráadásul kétszer is, viselje a vereséget méltósággal és igenis mondja azt, hogy gratulálunk, jobbak voltatok! Sajnáljuk, hogy ez elmaradt, de ha már ez elmaradt, üzenjük játékosainknak, hogy NAGYSZERŰEK voltak és ellenfelünk helyett is GRATULÁLUNK nekik! Az 5. megnyert Magyar Kupa mérkőzés után csak szuperlatívuszokban tudunk beszélni teljesítményükről! Szép volt fiúk! Beírtátok magatokat Kozármisleny labdarúgásának arany oldalaira! Ezt az évet biztosan senki nem fogja elfelejteni és biztosan emlékezetes marad számunkra. Tegyük hozzá, ezzel még nem ért véget a diadalmenet, hiszen várjuk a folytatás, a sorsolást és a február 10-i negyeddöntő első mérkőzést. Bárki lesz az ellenfél, ezek után nincs mitől félnünk és nem is félünk senkitől! Megküzdöttünk a mérkőzésen és megküzdöttünk a zászlónkért is! Üröm az örömben, hogy új zászlóra lesz szükség, hiszen nincs több hely rajta, márpedig egy párharc még biztosan lesz, de hát ez legyen a legnagyobb bajunk. Február 10-ig ezt is megoldjuk, megoldják a szurkolók, akiknek mindent tisztelet és köszönet, nemcsak a mai mérkőzésért, hanem az egész éves támogatásukért! Németh Zsolt: Nagyon boldog vagyok, hogy másodszor is sikerült legyőznünk a Honvédot. Úgy gondolom, hogy ez nem a véletlen műve. Felkészültünk a Honvédból, tudtuk, hogy mit fognak játszani és így is lett. Nagyon boldog vagyok és bátran kijelentem, hogy az én csapatom a legjobba világon! Büszke vagyok játékosaimra! Teljesen megérdemelten jutottunk a legjobb 8 közé és ezzel arattunk történelmi győzelmet. Szurkolóink fantasztikusak voltak a mai napon! Köszönjük biztatásukat! Köszönjük mindenkinek a segítségét, a támogatását, aki mellettünk volt, aki bármiben is támogatott bennünket. Szolidan megünnepeljük a mai győzelmet, de még a hétvégén vár ránk egy bajnoki, amit szintén meg szeretnénk nyerni és úgy szeretnénk tökéletessé tenni az egész őszi szereplésünket. Marco Rossi: Katasztrofálisan játszottunk, katasztrofális eredmény született. Játékosaink nem nagyon értették meg, hogy ezen a pályán nem játszani, hanem harcolni kell. Nem nagyon tudtuk alkalmazkodni a körülményekhez és ezen a pályán nem tudtuk a saját játékunkat játszani. Meg meg kell jegyezni, hogy 2-1-es hátrányból indultunk, amit hazai pályán szedtünk össze. Hajrá Kozármisleny!